LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
Brand Name : Analog Devices Inc.
Model Number : LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
ReferenceType : Series
OutputType : Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) : 2.5V
Voltage-Output(Max) : -
Current-Output : 40 mA
Tolerance : ±0.2%
TemperatureCoefficient : 20ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz : 4ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz : 4ppmrms
Voltage-Input : 3.4V ~ 20V
Current-Supply : 175µA
Current-Cathode : -
OperatingTemperature : 0°C ~ 70°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Contact Now
LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
ReferenceTypeSeries
OutputTypeFixed
Voltage-Output(Min/Fixed)2.5V
Voltage-Output(Max)-
Current-Output40 mA
Tolerance±0.2%
TemperatureCoefficient20ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz4ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz4ppmrms
Voltage-Input3.4V ~ 20V
Current-Supply175µA
Current-Cathode-